Yönetim Ekibimiz


Meltem Müezzinoğlu

1954 yılında Samsun’da doğan Meltem Müezzinoğlu, Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından öğrenimini tamamlamak üzere 1971 yılında Amerika’ya gitti. Beş yıl boyunca Amerika’da çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı firmalarda çalıştı ve böylece fikri mülkiyet konusunda deneyim kazandı. 1976 yılında Türkiye'ye döndükten sonra Pamukbank’da çalışarak kendisini finans konusunda geliştirdi. Meltem Müezzinoğlu, farklı alanlarda deneyim kazandıktan sonra, babası Kamuran Akay’ın desteği ile 1980 yılında Karadeniz Ecza Deposu’nda çalışmaya başladı. Kamuran Akay’ın 2007 yılında vefatından sonra da şirketin tüm yönetimini devraldı. Bugün şirketin yönetim kurulu başkanı olarak çocukları Ahu Müezzinoğlu ve Alican Müezzinoğlu ile birlikte çalışmalarını yürütmektedir.Ahu Müezzinoğlu

Henüz çocuk yaşlarındayken şirket ofisinde, dedesi Kamuran Akay ile çok şey paylaşan ve onun başarılı kariyerini örnek alan Ahu Müezzinoğlu, İsviçre’de Franklin College’da Uluslarası İş İdaresi konusunda öğrenimini tamamladı. İş hayatında farklı deneyimler kazanmak amacıyla, kariyerine aile şirketi dışında bir firmada yönetici asistanı olarak başladı. Daha sonra 2006 yılında Adeka İlaç Firması’nın satış ve pazarlama departmanlarında yönetici çalışmaya başladı. Ahu Müezzinoğlu, son olarak 2013 yılından itibaren Karadeniz Ecza Deposunda çalışmaya başlamıştır.

Alican Müezzinoğlu

Ailenin en genç ferdi olan Alican Müezzinoğlu, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesinde tamamladıktan sonra aile şirketi Karadeniz Ecza Deposu’nda çalışmaya başladı. Bu arada uzakdoğu felsefesi ve kültürüne olan hayranlığından dolayı Japonca öğrendi ve belirli bir süre Japonya’da Japon Edebiyatı ve Kültürü konusunda eğitim aldı. Alican Müezzinoğlu, halen Bilgi Üniversitesinde Medya ve İletişim konusunda öğrenimine devam etmektedir.